Kuriozity v oblasti pojištění

Zpět na blog

Ačkoli jezdíme na dovolenou za odpočinkem, některým se mohou prázdninové dny změnit přímo v kovbojku. Svědči o tom i záznamy pojišťovny Allianz o netradičních pojistných událostech klientů.

Mírně otřesená se z loňské dovolené vrátila například rodina, která se rozhodla pro vyjížďku do safari, které leží severně od německého Hannoveru. V parku s autem na chvíli zastavili s otevřeným okénkem a svačinou v podobě jablek na zadním sedadle. Těch si všimla kolemjdoucí žirafa, která strčila hlavu do auta. Když zjistila, že v autě sedí lidi, chtěla hlavu rychle dostat ven, avšak zaklínily se jí zde růžky. Ven se sice dostala, ale až po několika trhnutích proti karoserii, která poničila boční dveře vozu.

Další klient se zase v Norsku u silnice snažil rychlým manévrem vyhnout losovi. Bohužel dostal smyk a naboural do medvěda, který stál o kus dál. Ani řidič ani zvířata naštěstí neutrpěla vážná poranění.

Jinému klientovi zase skočil před auto klokan. Ten překvapivě nebyl na dovolené v Austrálii, ale hned za českými hranicemi v Bavorsku. Klokan totiž utekl majiteli obchodu se zvířaty. Nehodu přežil a řidiči způsobil šok a menší škodu na autě.

Při lovu na lišku zase poblíž běloruského města Grodno střelec zvíře sice zranil, ale nezastřelil. Rozhodl se mu proto uštědřit ránu z milosti. Když se k lišce přiblížil, ta v reflexu cukla nohou a podařilo se jí stisknout spoušť mužovy zbraně. Klienta rána zasáhla do nohy a musel být hospitalizován. Liška utekla.

Zdroj: Gabriela Hájková (Allianz)